Para-Antsud


Join the forum, it's quick and easy

Para-Antsud
Para-Antsud
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Para-Antsud

Foorum


You are not connected. Please login or register

Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist

3 posters

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Nelj 2 Veeb 2012 - 13:46

Magnia

Magnia
Administraator

Briti ajaloolane Dominic Sendbruk (37) ennustab Euroopa tulevikku.
Sisaldab ka Eesti, Läti ja Leedu tulevikku...huvitav... kas kusagil kulisside taga, jällegi toimetatakse maailma ümberjagamist... ?
Vene keeles.Euroopa kollaps ja 3 maailmasõda 2012-2018, Апокалипсис Европы. 2012 - 2018. 3-я мировая война.

Dark predictions British historian Dominic Sendbruk: France will "hit" of Britain, and Germany to Greece. Vladimir Putin, the 2015th The inputs to the troops in Latvia.
More...
Dark predictions British historian Dominic Sendbruk

2Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Telesild 06.2011 Nelj 2 Veeb 2012 - 14:31

Magnia

Magnia
Administraator

Räägitakse majandusest, kriisist ja globaliseerumisest, mis kindlasti puudutab ka euroopat.
Huvitav on kuulata, kuidas valitud rahva esindaja kõneleb vajadusest, ego kasvu piirata...veel huvitavam on näha tema vastust Andrei Fursofile, kes soovitab kuldsel
6 % -l, kes omab peaaegu kogu maailma vara ja ressursse, loobuda oma egost ja jagada rikkusi.
Kõlab ka korraks Bilderbergi Grupp`i koosolekul olnud teema, et rahvaarvu maailmas tuleks 2/3 vähendada ja et selline katse kindlasti ka tehakse.

Telesild Venemaa_Iisrael
Kriisist räägivad: Андрей Фурсов, ajaloolane, sotsioloog, teadlane ja Михаэль Лайтман, kabbalist, Ashlag Research Institute juht, professor jne..jne k.a. "World Wisdom Council" liige.

Vene keeles, Телемост Андрей Фурсов - Михаэль Лайтман

Tuletooja

Tuletooja

Kui neile rahvaarv muret teeb, aga palun, astugu maha maakeralt?
Leidku endale kuskil galaktikas koht, kus olla.
Kus ei oleks nende jaoks häirivat inimkonda.
Raha peaks neil ju selle jaoks olema?

Tehku seda , ja maailm saab kohe oluliselt paremaks kohaks?
Aga ma pelgan, et nad ei taha seda.

Smile

4Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 3 Veeb 2012 - 14:42

Pi

Pi
Õpipoiss

Pi

Pi
Õpipoiss

Nicolas Sarkozy kulutab päevas toidule 12 000 eurot

Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy pere kulutab päevas toidule 12 000 eurot, kirjutas Briti leht Daily Mail.
Presidendile ajalehtede ja ajakirjade ostmiseks kulub päevas üle tuhande euro. Sarkozy poolt külalistele pakutav n-ö majavein Crozes-Hermitage maksab 192 eurot pudel.

Prantsusmaa riigipea käsutuses on 121 autot – kaks korda rohkem kui Sarkozy eelkäijal Jacques Chiracil –, nende kindlustuskulud ulatuvad aastas 120 000 euroni ning kütusearve 330 000 euroni.

Reisimiseks kasutab Prantsusmaa president pikamaalennukit Airbus A330 hüüdnimega Air Sarko One, tehes sellega ka väga lühikesi otsi Prantsusmaal.

Prantsusmaa parlamendi sotsialistist liikme Rene Dosiere'i kirjutatud raamatust selgub, et Sarkozy eirab kõige elementaarsemaid põhimõtteid riigi ja erahuvide lahushoidmisel.

Tuletooja

Tuletooja

Pi kirjutas:Nicolas Sarkozy kulutab päevas toidule 12 000 eurot

Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy pere kulutab päevas toidule 12 000 eurot, kirjutas Briti leht Daily Mail.
Presidendile ajalehtede ja ajakirjade ostmiseks kulub päevas üle tuhande euro. Sarkozy poolt külalistele pakutav n-ö majavein Crozes-Hermitage maksab 192 eurot pudel.

Prantsusmaa riigipea käsutuses on 121 autot – kaks korda rohkem kui Sarkozy eelkäijal Jacques Chiracil –, nende kindlustuskulud ulatuvad aastas 120 000 euroni ning kütusearve 330 000 euroni.

Reisimiseks kasutab Prantsusmaa president pikamaalennukit Airbus A330 hüüdnimega Air Sarko One, tehes sellega ka väga lühikesi otsi Prantsusmaal.

Prantsusmaa parlamendi sotsialistist liikme Rene Dosiere'i kirjutatud raamatust selgub, et Sarkozy eirab kõige elementaarsemaid põhimõtteid riigi ja erahuvide lahushoidmisel.

Tjaa, vaene Louis ! Nu ma pean silmas ikka seda Päikesekuningat, kes ütles: "Riik - see olen mina! "
Prantslased on ajaloost õppinud vähemalt.
Krooni pähe ei ihalda, aga Luii oma priiskamisega oli siiski poisike Very Happy

Ja mida auväärsed siis söövad, et suisa 360 000 euri kuus kulub? Ning need ajakirjad, need on kindlasti mustast marmorist galligraafilises kirjas , sulakullaga marmorisse toksitud ?

Sellise kuningliku priiskamise lõpetaks vist giljotiin Pariisi keskväljakul ?


Magnia

Magnia
Administraator

Magnia

Magnia
Administraator

ACTA`st veel.

The 22 European states that signed up to the controversial Anti-counterfeiting Trade Agreement (Acta) last week may have been in an unseemly rush.
Lugemist_Why the EU will repent ACTA at leisure

ACTA reaalsus_
Say NO to ACTA
Veel lugemist ACTA`st.
ACTA Explained: The treaty that lets Customs search your iPod
Mis on ACTA? STOP ACTA

Ja lugeda siit, mida taotletakse....väga huvitav, nagu näiteks see ...
IIPA checklist says: 6. Abolish the messenger immunity, making Internet Service Providers liable for copyright monopoly infractions happening in their wires, and force them to interfere with the traffic.

9Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 3:41

Magnia

Magnia
Administraator

Karmen Turk: Kuidas võib ACTAga liitumine Eestit mõjutada?

Riigi väitel ei muutu ACTA vastuvõtmisega mitte midagi. Tegelikkuses tuleb teha ümber hulgaliselt Eesti ja Euroopa Liidu õigusakte ja karistada võib saada tegude eest, mis seni olid lubatud.
ACTAga liitudes paneb Eesti näiteks Elioni ja Starmani olukorda, kus neil võib kohtuasju kartes olla lihtsam ja odavam jälgida oma klientide andmesidet. Samuti muutub illegaalseks poest ostetust koopiate tegemine kui selle tarbeks eemaldatakse tehnilisi kaitsemeetmeid ja seda isegi siis, kui koopiaid kasutada vaid omaks tarbeks. ACTA võib pikas perspektiivis muuta igaühe elu ja seda nii tava- kui ka digimaailmas.

Riik on tänaseni selgel seisukohal — ACTA ei too kaasa seaduste muutmise vajadusi ning riik ei planeeri seadusi muuta. Vältides värvikaid näiteid ning kaldumisi vandenõuteooriatesse, analüüsin siinkohal riigi kirjeldatud väite paikapidavust.

1. näide — tagavaraks kopeerimine
ACTA sätestab artiklis 23.1, et iga lepinguosaline näeb ette kriminaalmenetlused ja -karistused, mida kohaldatakse vähemalt kaubamärgi tahtliku võltsimise ning autoriõiguse ja sellega kaasnevate õigustega seotud piraatluse korral, mis on toime pandud kommertseesmärgil. Käesoleva jao kohaldamisel hõlmab kommertseesmärgil teostatav tegevus vähemalt äritegevust otsese või kaudse majandusliku või kaubandusliku tulu saamiseks.

Originaalkeeles on „kommertseesmärgil“ asemel mõiste „kaubanduslikus ulatuses“, millest tuleb ka sätte sisustamisel lähtuda.. Kehtiv karistusseadustiku kohaselt on piraatkoopia valmistamine karistatav vaid siis, kui see on tehtud levitamise eesmärgil. Kuigi mõiste „kaubanduslik ulatus“ on ebaselge ning avatud erinevateks tõlgendusteks on ka mittejuristile selge, et ACTA nõuded on oluliselt teistsugused karistusseadustiku omadest — ei ole vajalik levitamine, vaid piisab „kaubanduslikust ulatusest“ ning „kaudsest kasust“.

Vastust vajab küsimus, kas isiklikust e-raamatukogust koopia tegemine (seega täiendavate e-raamatute ostmise kulu kokkuhoidmine) tagavara e-lugeri tarbeks on kaubanduslikus ulatuses kaudse kasu eesmärgil tehtud teoks. Vastust ei vaja aga küsimus, kas Eesti seadust peaks ACTA järgimiseks muutma. Vastus on — pigem peab.

2. näide — internetiteenuse osutaja tulevik

Tähelepanuta ei saa jätta ka nüüdseks juba kurikuulsat artiklit 27.2. Nimetatud artikli pinnalt on tulenenud ka Vabariigi Valitsuse senised seisukohavõtud. Nimelt on riik adunud, et tänane kriitikalaine on peamiselt suunatud just nimelt selle ACTA pügala vastu, mistõttu on senini leitud, et kui ACTA artikkel 27.2. alusel seaduste muutmine ei ole vajalik, võib rahumeeli väita, et „ACTA Eesti seadusi ei muuda“.

Kuigi juba eelnevast on selge, et mõned muudatused on vajalikud, siis ei saa jätta tähelepanuta ka internetiteenuse osutajate positsiooni reguleerivast artiklit 27. Muret teevad kolm eraldiseisvat normi. Nimelt:
Artikkel 23.4: Lisaks käesolevas artiklis osutatud rikkumistele, mille puhul lepinguosalised näevad ette kriminaalmenetluse ja -karistuste kohaldamise, kehtestavad lepinguosalised kriminaalvastutuse ka sellistele õigusrikkumistele üleskutsumise ja nendele kaasaaitamise eest.

Artikkel 27.2 allmärkus 16: Lisaks lõike 1 sätetele kohaldab iga lepinguosaline täitemenetlust digivõrgustikes toimepandud autoriõiguse või sellega kaasnevate õiguste rikkumise korral, mis võib hõlmata laialdase levitamise vahendite ebaseaduslikku kasutamist õigusrikkumise eesmärgil. Kõnealuste menetluste kohaldamisel tuleb vältida tõkete loomist seaduslikule tegevusele, sealhulgas e-kaubandusele, ning tagada kõnealuse lepinguosalise õigusaktide kohased põhiõigused, nagu sõnavabadus, õigus õiglasele kohtumõistmisele ja eraelu puutumatusele.

Allmärkus 16: Näiteks, ilma et see piiraks lepinguosalise seaduslikku õigust võtta vastu või säilitada kord, millega piiratakse internetiteenuse pakkujate vastutust või nende suhtes kohaldatavaid õiguskaitsevahendeid, tuleb tagada õiguste omanike õiguspäraste huvide kaitse.

Artikkel 27.4: Iga lepinguosaline püüab edendada ettevõtjate koostööd autoriõiguse või sellega kaasnevate õiguste rikkumisega ning kaubamärkide võltsimisega seotud juhtumite tõhusaks lahendamiseks, säilitades samas seadusliku konkurentsi ning lepinguosalise õigusaktidele tuginevad põhiõigused, nagu sõnavabadus, õigus õiglasele kohtumõistmisele ja eraelu puutumatusele.

Lugedes neid kolme artiklit koos, on interneti teenuse osutaja sunnitud tegema lihtsa järelduse, et jälgimine ja kontrollimine on pigem tarvilik, sest:

1. võimalik vastutuse määr on „rikkumise võimaldamine“ (artikkel 23.2);
2. kehtiv regulatsioon infoühiskonna teenuse seaduses, mis piirab interneti teenuse osutaja vastutust, ei nõua, et vastutuse piirang kehtiks vaid juhul, kui õiguste omajate huvid on tagatud;
3. riik kohustub edendama koostööd eraõiguslike internetiteenuse osutajate ning õiguste omajate vahel võimaldamaks tõhusus…

Kui mina oleksin internetiteenuse osutaja, tekitaksid need kolm artiklit minus nõutust ning omajagu paranoiat — omamata üksikuna selget sisu ning ohtlikkust, on neil siiski potentsiaalne koosmõju internetiteenuse osutajate eneseregulatsioonile.

Rõhutan etteruttavalt, et minule teadaolevalt ei ole väidetud, et artikkel 27 nõuaks Eesti seaduse muudatusi interneti teenuse osutajate regulatsioonis. Küll aga, et see viib olukorrani, kus interneti teenuse osutajal ei ole muud majanduslikult mõistlikku ja majanduslikult ratsionaalset alternatiivi, kui asuda koostööle tõhusaks järelvalveks!

3. näide — transiidist pärast ACTAt

Eesti riik on sedastanud, et ACTA ei laienda TRIPSis (intellektuaalomandit reguleeriv kaubanduslepe Maailma Kaubanduse Organisatsiooni liikmete vahel) sätestatut, ent sellega ei saa kuidagi nõus olla.

Nimelt, ACTA artikkel 16.1 sätestab lepinguosalise kohustuse kehtestada menetlus, mis on seotud kahtlaste transiitkaupadega või muude olukordadega, kus kaubad on tollikontrolli all, ning mille kohaselt tolliasutused võivad peatada omal algatusel kahtlaste kaupade vabasse ringlusse laskmise või need kinni pidada.

Nimelt ei ole Euroopa tollil pistmist kaupadega, mis tulevad väljastpoolt ELi ehk mida veetakse ühest kolmandast riigist teise. Selle põhjuseks on asjaolu, et intellektuaalomandi õiguste kaitse põhineb territoriaalsuse põhimõttel. Selle järgi võivad õigusevaldajad (näiteks suured filmikompaniid või ravimiettevõtted) keelata oma õiguste lubamatu kasutamise ainult nendes riikides, kus see õigus on kaitstud (näiteks Euroopa Liit). Seega transiiti (ka „kahtlast transiiti“) ei ole senini olnud õigusteomajatel alust takistada — sest transiitkaup ei pruugi olla kaitstud kauba valmistaja- ega sihtkohariigis. ACTA aga muudaks seda põhimõtet.

Maailma ajakirjanduses on palju analüüsitud nimetatud sätte ülimalt negatiivset mõju näiteks geneeriliste ravimite kättesaadavusele kolmandas maailmas ning ravimite hinnale. Tänaseni ei ole keegi hinnanud aga selle sätte mõju Eestile kui transiitmaale. Just analüüsi puudumine ning soovimatus seda teha ongi aga tänane etteheide riigile.

4. näide — tehnilised kaitsemeetmed

Tehnilised kaitsemeetmed on nn „tehnolukud“ kaitsmaks intellektuaalomandi õigusi digitaalmaailmas, näiteks kopeerimise vastane meede CDdel või regioonid DVDdel. Tehnolukkude lahtimuukimine ei ole keeruline ning iga arvutikasutaja mõistab seda — näiteks saab teatud pleieritega vaadata ka teistele regioonidele suunatud filme.

ACTA artikkel 27.5 kohaselt (koosloetuna artikliga 27.1) kohustub iga lepinguosaline tagama tsiviil- ja kriminaalõigusliku kaitse vähemalt juhtudel, kui rikkuja hoiab mõjusatest tehnilistest meetmetest ebaseaduslikult kõrvale, kusjuures ta on või peab põhjendatult olema oma rikkumisest teadlik.

Täna on Eestis olemas tehniliste kaitsemeetmete regulatsioon nii tsiviilõiguse kui karistusõiguse tarbeks. Karistusseadustiku § 225 näeb kuriteona vaid tehnilise kaitsemeetme ebaseadusliku kõrvaldamist või sellise kaitsemeetme kõrvaldamiseks mõeldud vahendi või seadme valmistamist, edasiandmist või ärilisel eesmärgil omamist või reklaamimist. Paraku nõuab ACTA eelnimetatu artikkel ka sellise teo tsiviilrikkumise või kuriteona käsitamist, mis ei ole üks KarS-is nimetatutest vaid uus tegu — teadlik (või teadma pidav) meetmest kõrvalehoidmine.

Selline säte vajaks kriminaalmeetme kasuks otsustamisel karistusseadustikku lisamist ja see tähendaks Eesti poolt Eesti seaduse muutmist!

5. näide — minu vara saatus piiri ületamisel

Tähelepanuta ei saa jätta ka piiril võetavate meetmete osa ACTAst.
Nimelt, artikkel 14 ja 16 kohaselt on lepinguosaline on kohustatud kehtestama seonduvalt import- ja eksportsaadetistega sellise menetluse, mille kohaselt tolliasutused võivad peatada omal algatusel või õiguste omaja taotluse kahtlaste kaupade vabasse ringlusse laskmise ka väikesaadetistes lähetatavate kaubanduslikku laadi kaupade suhtes. Lepinguosaline ei pea sellist menetlus kohaldama reisijate isiklikus pagasis leiduvate väikeste kaubakoguste suhtes, mis ei ole kaubanduslikku laadi.

See tähendab, et iga väikesaadetise sisu suhtes, mida iseloomustaks mõistetamatu termin „kaubanduslik laad“ (mitte äriline eesmärk!) peaks selline menetlus riigis eksisteerima ning isikliku pagasi suhtes võib riik sellise menetluse kehtestada. Loodetavasti Eesti riik otsustab mitte kehtestada reisijate isikliku pagasi osas kirjeldatud meetmeid. Kohustuslikus korras väikesaadetiste sisu kindlaks tegemise viis jääb siinkirjutajale selgusetuks — ei anna me ju täna kellelegi aru näiteks enda väikesaadetisena eBayst tellitud kaupade puhul (isegi kui tellitud kaup oleks „kaubanduslikku laadi“).

Kas riigi tänane seisukoht, et seadusi ei ole vaja muuta, on arvesse võtnud ka seda artiklit, ei ole teada. Või eeldab riik, et vajadusel viib selle nõude seadusesse Euroopa Liit, mistõttu Eesti riik saab tõepoolest puhta südamega tõdeda, et Eesti seadusi ise ei muuda. Eesti seadused muutuvad sel juhul aga ikkagi.

Mõtlemisainet

Käesolev tekst on keskendunud vaid artiklitele, mis autori hinnangul viivad paratamatuseni — Eesti õiguskorra muutumiseni. See aga ei tähendaks, et ACTAs ongi vaid nõnda vähe seda, mida tituleerida õiguslikult ebaselgeks. Näitena tooksin esile enim ettevõtjaid puudutava, milleks on paralleelimpordi temaatika. Paralleelimpordi näol on tegemist vabakaubanduse toimimise garantiiga ning Euroopa ühisturu alustalaks oleva printsiibiga, mille kohaselt ei ole vajalik näiteks kaubamärgiomaniku nõusolek (ehk litsents) teise isiku poolt ühest liikmesriigist kaubanduslikul eesmärgil soetatud kauba müümisel teises liikmesriigis.

Paralleelimport võimaldab meie tarbijale odavamad hinnad kaubamärkide ja muude intellektuaalomandi õigustega tihedalt ümbritsetud valdkondade, näiteks ravimite või rõivaste puhul.

ACTA artikkel 23.2 sätestab lepinguosalise kohustuse näha ette kriminaalmenetluse ja -karistuste kohaldamise etikettide või pakendite tahtlikul importimisel ja kasutamisel kohalikul turul kaubandustegevuse käigus ja kommertseesmärkidel muuhulgas, kui märgistust on kasutatud ilma loata.

Nimetatud artikkel ei anna küll ACTAle omaselt selget vastust, kuid nii autori kui ka Euroopa Parlamendi hinnangul võib see artikkel tähendada seadustatud paralleelimpordi lõppemist. Euroopa Parlament nõudis, et lepinguteksti lisatakse selge viide, et paralleelimport on ja jääb. Tänaseni ACTA tekst sellist kinnitust ei sisalda.

Kokkuvõtteks ja taustaks

Kokkuvõttena esitab autor vaid küsimuse — kas riigi väide, et ACTA tõttu seadused ei muutu on tõene või väär?!

ACTA läbirääkimised algasid 2008. aastal ja 2011. aasta oktoobriks oli lepingutekst osalejate arvates küps allkirjastamiseks. Kuna Euroopa Liidul polnud toona volitusi, kirjutasid lepingule alla kaheksa riiki. Siiski andis EL lubaduse, et lepinguga liitutakse esimesel võimalusel.

Eelmise aasta detsembri keskel andis ligi 40 ELi põllumajandus- ja kalandusministrit loa ACTA allkirjastamiseks ja 25. jaanuaril EL ning enamik liikmesriike seda ka tegid. Senimaani ei ole Eesti lepingut allkirjastanud.

Allikas

10Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 5:47

Magnia

Magnia
Administraator

Hakkab selguma...kuidas see uus "hää" saedus käe minu rahakotti pistab...

«Selle kõige valguses võib internetiteenuste osujatal olla mõistlikum asuda investeerima filtreerimise ja monitoorimise tarkvarasse, et välistada oht, et rakenduvad uut laadi kahjuhüvitised, mis on ACTAga oluliselt suuremad kui täna,» arvas Turk.
(ACTA) vajab tingimata kas Eesti või Euroopa Liidu tasemel analüüsi,

11Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 6:42

Magnia

Magnia
Administraator

Salapärane justiitsministeeriumi koostatud 2,5 lehekülje pikkune dokument, mis annab peaministrile ACTA suhtes kindluse...
Tugev analüüs peab ütlema, ikkagi 2,5 lehekülge.

Äripäev_
"Juba eelmisel nädalal sahistati justiitsministeeriumis koostatud analüüsist, milles väidetavalt leiti, et kõik on kõige paremas korras," ütles Loho. "Pärast mõningat ametnike poolt jooksutamist õnnestus lõpuks analüüs kätte saada ning selgus, et alusena on kasutatud Euroopa Komisjoni 24. juuni analüüsi, mida on rahvusvahelisel tasandil erinevad juristid detailselt kritiseerinud," märkis ta.

"Palusin justiitsministeeriumi ametnikel saata dokument täismahus koos kõigi lisadega. Sain vaid kaks ja pool lehekülge teksti, kus on lihtlausetena kirjas, et ministeeriumi arvates pole vaja Eesti seadusi muuta. Tundub, et kas süvitsi ei analüüsitud midagi või ei jäänud sellest kirjalikku jälge maha," lisas ta.
Allikas

Peaminister vastutab_
Moes on seemne söömine ja fooliumimüts
Kuidas siis nii(?) saladuskatte all koostatud...
1. oktoobril allkirjastasid Tokios kaheksa riiki, nende hulgas Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Kanada ja Jaapan saladuskatte all läbiräägitud ning koostatud võltsimisvastast võitlust käsitleva kaubanduslepingu (ACTA).

Ma küsiks veel, kus on nüüd see monopolide vastane seadus (?), miks peab terve maailm tantsima suurmonopolide tahtmiste järgi ja tagama neile kordades suureneva hiigelkasumi?
Härrad monopolistid võivad ise oma vara kaitsta küll, samuti on neil selleks ka kõik vahendid olemas. Riigid ei pea tegelema monopolistide vara erikaitsega ja ei pea kulutama selleks maksumaksja raha.



12Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 13:46

Pi

Pi
Õpipoiss

13Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 15:26

Magnia

Magnia
Administraator

Jaa..ehk läheb fooliumimütsike ka üleilmselt moodi... Razz

Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist 950380t21h2e96
Piltuudis: Tartu tänavapilti sugenesid fooliummütsikesed

No ei saa öelda, et ma neist kahest erakonnast (alljärgnevas) eriti vaimustuses oleksin...aga ACTA`st ma tõesti huvitatud ei ole... seega on küsimus, kas need kaks erakonda teevad rahvale nägusid või tegelevad asjaga tõsiselt...?

IRLi värske esimees Urmas Reinsalu leiab, et võltsimisvastase kaubanduslepingu ACTAga seonduv pole veel piisavalt selge ja vajab täiendavat läbiarutamist.

Rohelised on ACTA vastu

Täna teatas Erakond Eestimaa Rohelised, et on ACTA jõustamise vastu. Nende teatel on selle vastu ka teised Euroopa Roheliste erakonnad.
«Euroopa Parlamendi Roheliste fraktsioon on tellinud põhjaliku analüüsi ACTA ühildavusest Euroopa Inimõiguste Konventsiooniga. Analüüs annab ACTA-le hävitava hinnangu,» teatas erakonna pressiesindaja.
Roheliste väitel on ACTA väga mitmeti tõlgendatav, samuti on selle läbirääkimisdokumendid on praeguseni salastatud. «Seega soovitakse kehtestada rahvusvaheline leping, mille kõik osad ei ole kättesaadavad ning mille olemasolev osa on ebaselge ja vastuolus Euroopa Inimõiguste Konventsiooniga,» leiab erakond.

Postimees

14Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 15:50

Magnia

Magnia
Administraator

ACTA-st

ACTA väidab ennast olema tööriist mis kaitseb autoreid nende teoste lubamatu kopeerimise ja paljundamise ning sellisest tegevusest saadava tulu omastamise eest. Ehk “piraatluse” eest.

Esmalt peab selgeks tegema mõningad faktid. Iga IP-ga (Intellectual Property) kaetud teos kannab endaga kaasas tegelikult kahte põhiõigust. Esmalt autoriõigus (copyright) mis on autorite eksklusiivne õigus oma teoste üle. Autoriõigus tekib formaalselt võttes sel hetkel kui autor (no näiteks mina selles kirjutises siin) tähed sõnadeks ja sõnad lauseteks vormib. Autoriõigus ei ole edasiantav ega müüdav (tõsi, see on pärandatav) ja on kehtiv vähemalt 50 aastat peale autori surma. Autoriõigus tekib automaatselt, selleks ei pea oma teost kusagil registreerima. Vastavad kokkulepped on sõlmitud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) administreerime all nn TRIPS lepinguga.

Eksklusiivsete (ehk siis võõrandamatute) autoriõiguste hulka kuulub muhulgas autori õigus teha oma teosest koopiaid ja neid müüa. Sealhulgas ka õigus müüa (või tasuta edasi anda) koopiate tegemise ja nende müügi õigust. Kokkuvõtteks on autoril õigus oma teost müüa kas ise või anda sellise müügi õigus edasi kellelegi kes seda teost sooviks paljundada ja tarbijatele edasi müüa. Vastava tasu eest siis, vähemalt üldjuhul.

Aastakümneid tagasi oli see näiteks mingi laulu autorile sisuliselt ainuke võimalus oma teost edukalt paljudele kasutajatele müüa ja sedasi endale elatist teenida. Autoritel ei olnud võimalust toota vinüülplaate miljonitesse ulatuvates tiraažides. Sestap tekkisid ettevõtted mis vastavate laulude õigusi autorite käest ostsid, plaate tootsid ja neid tarbijatele edasi müüsid. Nii tekkiski nn. muusikatööstus. Muusikatööstuse neli suurt mängijat on Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group ja EMI Group. Sinna kõrvale tekkisid autorite esindusorganisatsioonid mis aitasid autoritel oma õigusi edasi müüa ja nende õiguste kasutamist kontrollida. Näiteks nagu Writers Guild of America ja meie kodumaine EAÜ.

Kui aastakümneid tagasi oli ülalloetud asutuste/organisatsioonidega liitumine autoritele sisuliselt ainuke võimalus oma teoste müümiseks siis tänaseks on olukord drastiliselt muutunud. Muusikatööstust raputanud esimese sammu võttis ette Apple Steve Jobs kes suutis saavutada muusikatööstusega kokkulepped laulude ühekaupa müümises läbi oma iTunes kaupluse. Asi nimelt selles, et senini teenisid muusikatööstuse ettevõtted megakasumeid kasutades kõikvõimalikke trikke. No näiteks lastes välja plaadi millel olid mõned lood mis olid edetabelite tippudes ja täites ülejäänud ruumi nn “täitematerjali” ehk vähempopulaarsemate – või veel hullem – ebapopulaarsete lauludega. Apple aga võimaldas igal kasutajal ise oma “plaadikogu” kokku panna ainult nendest lugudest mis neile meeldisid. Hinnaga $0,99 iga laulu eest. Kahe aasta taguste andmete järgi oli läbi iTunesi müüdud üle 10 miljardi laulu.

Tänaseks on tänu tehnoloogia ja eriti interneti arengule autoritel võimalus ise oma teoseid müüa. Ilmselt kõige kuulsam – ja senini kõige edukam – näide on USA koomik Louis C.K.. 2011 aasta 10. detsembril avaldas Louis C.K. oma koduleheküljel oma viimase show (Live at the Beacon Theater) mis toodeti sõltumatult ehk siis autori enda, mitte meelelahutustööstuse firmade poolt. Erinevalt eelmistest oma teostes otsustas Louis C.K. seekord selle teose müüki panna ainult läbi oma kodulehekülje minnes mööda nii meelelahutustööstuse kui ka autorite esindusorganisatsioonide poolt pakutavast “teenusest”. Resultaat? 21. detsembril 2011 andis Louis C.K. läbi oma kodulehekülje teada, et 12 päevaga on ta oma teose müügist teeninud miljon dollarit. Ja pani ka tõestuse välja. Ostuhinnaks olnud $5 annab võimaluse pisikese arvutuse abil saada teada seda, et igapäevaselt ostis tema teose ligi 17 tuhat inimest. Kokku siis rohkem inimesi kui see show oleks oma eluaja jooksul vaatajaid teatritesse kogunud. Nüüd on tal publikuks kogu maailm, erinevalt regionaalsete jms piirangutega muusikast ja filmidest. Tema enda kommentaar õiguste kohta on selline: “No DRM, no regional restrictions, no crap. You can download this file, play it as much as you like, burn it to a DVD, whatever“.

Arusadavatel põhjustel ei ole see lugu suurt kõlapinda kogunud. Erinevalt meelelahutustööstuse ja autorite organisatsioonide poolt “piraatluse” puhul toodavast võrdlusest piraatlus = lapsporno. Arusaadavalt seepärast, et kes see ikka reklaamiks teadmist, et suuremale osale autoritest pole tänases maailmas enam vaja vahendajaid, et oma tooteid müüa ja elatist teenida.

Meelelahutustööstus on muutunud. Väga piltlikult on selle muutuse välja toonud Peetri poolt tõlgitud “Külmikumaksu” lugu. Ainukesed kes sellest pole veel aru saanud või õigemini püüavad küünte ja hammastega kinni hoida minevikust on meelelahutustööstuse vahendajad. Ja autorite “esindajad”. Mitte autorid. Vinüülplaatide tootmise maht on olmematu. CD/DVD-de oma langeb. Digitaalsete teoste paljundamine ja müük on kordades väiksemate kuludega kui vanasti. Kas teoste hinnad on vähenenud? Ei. Kas autorid teenivad nüüd litsentsitasudena suurema protsendi müügihinnast? Ei. Ainuke kes sellelt püüab endiselt oma rasvase kasumi kätte saada on muusika- ja meelelahutustööstus. Kas see ACTA on siis ikka autorite huvides?…

Muuseas, vandenõuteoreetikud on välja tulnud ka uue tõlgendusega USA poolt organiseeritud äkkrünnakuga MegaUpload saidi vastu millesse segatud ka üks Eesti kodanik. Nimelt olla MegaUpload tegelastel lõppjärgus plaan tulla välja Megabox.com teenusega kus autorid saaksid oma laule müüa saades 90% laulu hinnast endale. Seega siis kordades suuremat tulu kui muusikatööstuse gigantide “vahendusteenust” kasutades. Teoorial paistab ka sisu olevat kuna teemat käsitlenud Forbes.com andmetel olla MegaUpload teenuse turuletoomiseks sõlminud lepinguid paljude legaalsete edasmüüjatega nagu näiteks Amazon ja 7digital. Järsku polegi see enam vandenõuteooria?

ACTA ja Eesti

Valitsev partei ja valitsus on ACTA teema käsitlemisel üles näidanud uskumatut arrogantsust ja ülbust. Argumenteeritud diskussiooni asemel langes partei ja valitsus peaminister Ansipi suu kaudu selleni, et kuulutada aktiivsem osa Eesti internetikogukonnast fooliumimütsikesi kandvateks “seemnenärijateks”. Andes sellega täiesti uue mõõtme põlastusväärsele käitumisele mida tuntakse argumentum ad hominem termini all. Langedes sellega vähemalt minu silmis allapoole kanalisatsiooni taset. Allapoole pole enam suurt kuhugi langeda. Veelgi tülgastavam oli vaadata parlamentääre kes naeru lagistades selliste solvangute peale aplodeerisid.

jne...
ACTA(ing) out ehk arvamusi seemnesööjast fooliumimütsikese kandjalt

Musat ka_Anonymous - Operation ANTI-ACTA

15Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 16:23

Magnia

Magnia
Administraator

Riigikogu liige Igor Gräzin soovitab Eestil ACTA üle otsustamine hästi läbi mõelda, kuna tema hinnangul on tegemist globaalse tsensuuri kehtestamisega.

"Sellega luuakse 22 riigi nõusolekul rahvusvaheline internetti kontrolliv asutus," selgitas Gräzin Kuku raadio hommikuprogrammis Ärataja. "Sellel asutusel pole mingeid piire, tungimaks mistahes netti ja kontrollimaks liikumist mistahes võrgus"
"Seni, kuni selle eesotsas püsib kaks-kolm viisakat inimest, pole probleemi, kuid kui sinna etteotsa satub näiteks paarkümmend hullu, siisvõib juhtuda mida tahes," hoiatas ta.

16Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 10 Veeb 2012 - 16:58

Tuletooja

Tuletooja

Tjah, aga asi ju tegelikult tõesti väga lihtne. Suurkorporatsioonidel hakkavad rahaallikad kokku kuivama. Rahvas on hakanud kasutama isetegemist, isekasvatamist ja muid alternatiivseid elamisevorme elus hakkama saamisel.
Aga seda ei saa ju lubada?! Kes neid puuke siis ülal peab? Mis siis et neil raha ehk kokku kraabitud mitme-setme järeltuleva põlve jaoks.
Ja nende hoolega ehitatud kaardimajake on kokku kukkumas .

Läeb täide ka mu teine uni, kus tumedates mantlites ja kõvakübarates tegelased päikeseloojangul kohvrite all ägades rongi peale tõttasid. Väidetavalt Hannahi pulma. Ning mahajääjad sibasid lausa ummisjalu Very Happy


17Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Laup 11 Veeb 2012 - 4:46

Magnia

Magnia
Administraator

Obama kirjutas Actale alla põhiseaduse vastaselt ja lipsas Kongressist mööda. Põhjenduseks tõi, et see ei muuda USA seadusi.
Meie peaminister ka kõneles, et meil ei muutu sellest mitte midagi ja ei ole ka vaja seadusi muuta. Aga võta näpust... USA kongressi poolt tehtud uuring ehk ACTA analüüs (Congressional Research Service’s Analysis of ACTA) väidab ja OI üllatust (!), et võib ikka seadust muuta küll.

Obama signed ACTA in violation of Constitution, say critics Read more: http://digitaljournal.com/article/318690#ixzz1m2sImGXD

19Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Laup 11 Veeb 2012 - 7:53

Magnia

Magnia
Administraator

Ilus laupäeva hommik Laughing
Ansipi seemnemääraja

20Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Püh 12 Veeb 2012 - 17:10

Magnia

Magnia
Administraator

21Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Teis 14 Veeb 2012 - 3:55

Magnia

Magnia
Administraator

Meil on ikka pagana andekad inimesed... Razz
Dj Foolium - Ansipi ACTA

Kurjad Seemned

22Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Nelj 16 Veeb 2012 - 5:19

Magnia

Magnia
Administraator

Rein Raud: ACTA, XIX sajandi pohmelus
/-/
Kõik viimasel ajal korraga esile kerkinud seadusandlikud initsiatiivid — ACTA, SOPA, PIPA ja RWA — on näiliselt justkui mõeldud autorite õiguste kaitseks, aga tegelikult seisavad nende taga korporatsioonid, mis elavad autorite töö viljast. Kusjuures see toimub vastuolus demokraatia normidega ja piirab inimeste põhiõigusi, nagu Korffi ja Browni raport sedastab. Mõtteviis, mille järgi internetiteenuse pakkuja on kaasvastutav selle tarvitaja võimalike õigusrikkumiste eest, sarnaneb oletusega, et kohviku omanik on kaasvastutav selles kohvikus planeeritud pangaröövi eest. ACTA loogika kohaselt peaks ta siis ju paigutama laudade alla mikrofonid ja monitoorima peetavaid vestlusi. Igal juhul nõuab selline valvetöö suuri rahalisi kulutusi ja nagu alati, maksab need kinni lõpptarbija.
/-/
Pealegi on praegused seadused autorite huvide kaitseks täiesti piisavad ja kohati isegi ülemäärased — ma näiteks ei arva, et veel seitsekümmend aastat pärast autori surma peaks temast bioloogiliselt põlvnevatel inimestel olema tema teoste üle eelisõigusi võrreldes temast vaimselt põlvnejatega. Muide, kui ACTA tõepoolest ei nõuaks Eesti seaduste ümbertegemist, nagu selle dokumendi pooldajad üritavad väita, siis oleks sellega liitumine autorite kaitsmiseks ju ka täiesti tarbetu. Ja vaevalt oleks ka europarlamendi ACTA raporteerija seda lepingut hukka mõistnud ja tagasi astunud, kui lepingust ei tuleneks olulisi negatiivseid tagajärgi.

Kui aga korraks järele mõelda, mis juhtub, kui ACTA ja muud sellised lepped peaksidki tegelikult ja täies ulatuses rakenduma, ei pruugi tagajärjed tingimata üldsegi olla sellised, mida neid tellinud korporatsioonid ootavad. Maksumaksja raha eest tehtud teadusuuringute tulemuste eest peab maksumaksja hakkama maksma neid avaldanud erakirjastustele, seda küll. Kuid kohati võib korporatsioonide ahnus anda neile hoopis tagasilöögi. Ma usun, et terve hulk praegu netist faile alla laadivaid inimesi oleks nõus maksma nende eest mõistlikku hinda, kuid just seda nende eest enamasti praegu ei küsita. Miks maksab näiteks digiraamat enamasti sama palju kui paberraamat, ehkki paberraamatu hinnast väga suure osa moodustavad paberi- ja trükikulud?
Digiraamatu hinda vaadates mõistan ma ju väga hästi, et mind röövitakse. Olgu, võib-olla leiduvad mulle vajalikud leheküljed GoogleBooksist, mille saatus pärast omandifundamentalismi võitu ka päris selge ei oleks. Aga kui ei leidugi, siis ei tähenda see, et ma tingimata olen nõus vastava summa välja käima. ACTA loogika lähtub oletusest, et praegu tasuta saadud asjad oleksid inimesed muidu ostnud. Söandan väita vastupidist: kui ühtesid asju enam tasuta ei saa, hakkavad inimesed tarvitama teisi. Ja veelgi enam: ise ostan sageli näiteks CD-plaate, kuid haruharva selliseid, millel leiduv muusika ei oleks varem minuni jõudnud näiteks Youtube’i kaudu, aga selle kanali seaduslikkus pole alati sugugi kindel. Teisisõnu, ülemaailmsel meelelahutustööstusel ei pruugigi ACTA tagajärjel üldse senisest paremini minna.

Peale selle saaksime Eesti ACTA-ga liitumise korral ka kinnituse, et meie valitsus ei esinda ühes olulises küsimuses meie, vaid välismaiste korporatsioonide huve. Ma pole kindel, kas valitsus ise suudab sellest aru saada, et noorema põlvkonna intelligentsema osa usalduse kaotus infovabaduse küsimuses võib hakata kujundama nende suhtumist oma riiki laiemalt. Ka mina ei taha oma elus teist korda sattuda skisofreenilisse olukorda, kus kohaliku võimu poolt kaitstavad seadused on ise mu meelest osaliselt kuritegelikud ja seetõttu ei saa ma seaduslikku korda kui niisugust tema üheski punktis tingimusteta usaldada.
/-/
ACTA on suurriikide katse pöörata tehnoloogia arengu tagajärjel käest läinud globaalne majandusmudel tagasi XIX sajandi koloniaalrežiimide loogika rööbastesse. Pikemas perspektiivis ei õnnestu see niikuinii. Info ülekülluse tingimustes on vältimatu, et autoriõiguse ja intellektuaalse omandi mõiste aja jooksul arenevad ning võtavad kultuurikeskkonnaga paremini ühte sobiva kuju. Aga et mitte lõpetada ülemäära kriitilisel noodil, teeksin asja üle otsustajatele ettepaneku küsida ACTA kohta mitte ainult kinnisvaraärimeeste, vaid ka autorite enda arvamust, näiteks konsulteerida loomeliitude juhatustega ja kultuurkapitali nõukoguga.

23Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Reede 17 Veeb 2012 - 14:53

Tuletooja

Tuletooja

Ja päevakangelane on jälle Kreeka.

Kreeka olümpiamuuseumi rööv pani ministri tagasiastumissoovi avaldama

Toimetas Anna-Liisa Mets

Olümpiamängude sünnikohas muuseumi röövinud mehed said saagiks kümneid antiikesemeid, sidusid valvuri kinni ning panid kultuuriministri tagasiastumissoovi avaldama.

http://www.ohtuleht.ee/465066

Seda, kas kultuuriministri tagasiastumise soov tõene on, või on see järjekordne poliitilise kliki kaval vangerdus, näitab aeg.

24Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Empty Re: Kõik Euroopa Liidust ja eurotsoonist Laup 18 Veeb 2012 - 8:28

Magnia

Magnia
Administraator

Jälgige oma lapsi..ja puhastagem oma kontod...Rõõmustage, ACTA annab jõudu, saab tutvuda ka hinnakirjaga!

Harju maakohus mõistis tingimisi vangistuse noormehele, kes süüdistuse järgi levitas autorite loata veebis tuntud Eesti muusikute teoseid, ühtlasi tuleb tal tasuda tsiviilhagide katteks tuhandeid eurosid.

Kohtu hinnangul on tõendatud 26-aastase Kristjan Luige süü heliteoste loata reprodutseerimises levitamise eesmärgil ning paslik karistus talle on kaheksakuuline tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga.

Ühtlasi rahuldas kohus ligi 8000 euroni ulatuvad tsiviilhagid. Nii tuleb Luigel maksta Eesti Autorite Ühingule 2046 eurot, Terminaator Music OÜ-le 2013, Tartu Kontserdikorralduse OÜ-le 1491, Tajo Kadajasele 82, Marko Atsole 777, Mare Kaljustele 980, Crunch Industry OÜ-le 25, Alen Vezikole 482 ja Varnja Maja OÜ-le 25 eurot.

Samuti peab ta tasuma kannatanute kulud kriminaalmenetluses, mis ulatuvad ligi 2800 euroni.

Süüdistuse järgi laadis Kristjan Luik 2008. aasta septembrist kuni järgmise aasta aprillini veebiportaali http://orkut.planet.ee üles mitmete tuntud Eesti muusikute heliteoseid, et teised saaksid neid alla laadida. Nii said soovijad tasuta nautida Toomas Anni, Anne Veski, Koit Toome, Alen Veziko ja Kihnu Virve ning ansamblite Monitor, Metsatöll, Anmatino, Popidiot ja Suisapäisa loomingut.

Ühtlasi pani Luik levitamise eesmärgil veebiportaali http//thepiratebay.org üles ansambli Tanel Padar & The Sun albumi Unisex, Calice albumi Supervõimed ja Koit Toome albumi Allikas.

Veebis heliteoste loata levitamine tõi karistuse

Sponsored content



Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele