Para-Antsud


Join the forum, it's quick and easy

Para-Antsud
Para-Antsud
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Para-Antsud

Foorum


You are not connected. Please login or register

Kärajad Para-Antsude moodi

3 posters

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1Kärajad Para-Antsude moodi Empty Kärajad Para-Antsude moodi Reede 3 Veeb 2012 - 20:09

Tuletooja

Tuletooja

Niih, teen siis ka otsa lahti. Põlisrahvuslased on moodi tulnud. Mõne jaoks ka kogu aeg moes olnud.
Mis see on, mis teeb meist eestlased? Ja mida teha, et me siit hoopis laiali ei jookseks ja elu poolt nagu sügislehed tuules mööda ilma laiali pillutud ei saaks ??
Ehk tekitab segadust nimi eestlased ? Sest meid teati ju maarahva nime all. Ja muide, oli väga õige nimi. Polnud meil siin ei kulda ei karda, oli vaid mets ja maa, mis meid toitis.
Targad olid me esivanemad, väga targad. Kogunisti nii targad, et nende tarkus muus maailmas kadedust tekitas, ja hulgaliselt manulisi ligi meelitas.
Hea koha valisid välja siia Läänemere kaldale. Vees oli kalu, metsas loomi, ja vett mööda toimetati kaup kohale.
Mis sellest alles on. Kas üldse midagi?
Ja kas saaks olnut taastada?

2Kärajad Para-Antsude moodi Empty Re: Kärajad Para-Antsude moodi Reede 3 Veeb 2012 - 21:57

Pi

Pi
Õpipoiss

Usun et saaks, aga aega võtaks see vähemalt...
mõned põlvkonnad, ja algust ma küll kuskilt otsast
ei näe.

3Kärajad Para-Antsude moodi Empty Re: Kärajad Para-Antsude moodi Laup 4 Veeb 2012 - 6:51

Tuletooja

Tuletooja

Pi kirjutas:Usun et saaks, aga aega võtaks see vähemalt...
mõned põlvkonnad, ja algust ma küll kuskilt otsast
ei näe.
Ega see ei sünnigi ühe põlvkonnaga, aga algust tuleb meil endil teha.
Enne kui kaovad kalmu alla need, kes veel mäletasid. Kuidas vanade oskuste ja teadmiste kadumine ühiskonnale mõjunud on, võime ise igapäevaselt näha. Seda sisseõpitud abitust on ikka kuhjaga.

Aga üks lõbus seik. Rõuge kandis valminud viikingiaegsest muinasmajast on vist kuuldud?

Nüüd on siis tudengid loomkatseid tegemas, proovides seal vähem ,kui nädalajagu päevi elada.

Rõuge muinasmajja kolivad esimesed elanikud

http://www.tartupostimees.ee/720682/rouge-muinasmajja-kolivad-esimesed-elanikud/

Video: tudengite eksperiment viib nad ajas 1000 aasta taha

http://www.tartupostimees.ee/721502/video-tudengite-eksperiment-viib-nad-ajas-1000-aasta-taha/

Nüüdseks on nad küll juba kohal ja eksperiment peaks varsti läbigi olema.



Viimati muutis seda Tuletooja (Laup 4 Veeb 2012 - 6:52). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : link oleks ka teinekord kasulik)

4Kärajad Para-Antsude moodi Empty Re: Kärajad Para-Antsude moodi Laup 4 Veeb 2012 - 9:50

Tuletooja

Tuletooja

Miski läks nihu...postitasin Magniale vastuse ja minu postitus tuli MAgnia nime all. Kui ma seda enda viimast postitust korrigeerima hakkasin kadus nii minu kui ka Magnia viimane postitus.
Õnn veel, et taipasin enne kopida selle postituse endale.
Ausõna, mina ei tea,mis värk on :S

Magnia kirjutas:

Njha..see kiviaega taandumine, mind küll nüüd ei vaimusta...veelgi vähem olen ma huviatud neist erilistest vanadest pulmakommetest...ja ausalt, kui mul tütar oleks, siis sellist nalja ma ei lubaks oma lapsele korraldada...
Aga tegelikult on nii, et kui ei ole meid(inimesi) ei ole ka sellel diilitajaist toiduaehela tipus olijatel ja neil diili tegijatel/vahemeestel pikka pidu...seega mõlgu..vahest on mõttekam ka seal edasi arenema hakata ja koos sellega lasta ka inimesel edasi areneda...
----

Nu ega ei taha minagi kurikaga pesu pesta ega söetriikrauaga pesu triikida Very Happy
Ma ju kirjutasin selle Rõngu eksperimendi kohta , et lõbus seik?

Aga et enam elementaarselgi tasandil midagi luua ei taheta, vat see on muret tekitav.
Luua kasvõi iseendale.
Võib -olla on minu häda selles, et ma tahan ( enda parameetrite järgi loomulikult ) hästi elada , ja ei lepi selle elukvaliteediga,mis mulle teatud ringkondade poolt peale surutakse ?
Loobuda võib paljustki, paljutki pole vaja, aga elementaarsed inimväärsed tingimused võiks siiski olemas olla , et olud ka kehvematel aegadel eluisu ära ei võtaks ?

5Kärajad Para-Antsude moodi Empty Re: Kärajad Para-Antsude moodi Laup 4 Veeb 2012 - 10:23

Magnia

Magnia
Administraator

Tuletooja kirjutas:Miski läks nihu...postitasin Magniale vastuse ja minu postitus tuli MAgnia nime all. Kui ma seda enda viimast postitust korrigeerima hakkasin kadus nii minu kui ka Magnia viimane postitus.
Õnn veel, et taipasin enne kopida selle postituse endale.
Ausõna, mina ei tea,mis värk on :S

Magnia kirjutas:

Njha..see kiviaega taandumine, mind küll nüüd ei vaimusta...veelgi vähem olen ma huviatud neist erilistest vanadest pulmakommetest...ja ausalt, kui mul tütar oleks, siis sellist nalja ma ei lubaks oma lapsele korraldada...
Aga tegelikult on nii, et kui ei ole meid(inimesi) ei ole ka sellel diilitajaist toiduahela tipus olijatel ja neil diili tegijatel/vahemeestel pikka pidu...seega mõelgu..vahest on mõttekam ka seal edasi arenema hakata ja koos sellega lasta ka inimesel edasi areneda...
----

Nu ega ei taha minagi kurikaga pesu pesta ega söetriikrauaga pesu triikida Very Happy
Ma ju kirjutasin selle Rõngu eksperimendi kohta , et lõbus seik?

Aga et enam elementaarselgi tasandil midagi luua ei taheta, vat see on muret tekitav.
Luua kasvõi iseendale.
Võib -olla on minu häda selles, et ma tahan ( enda parameetrite järgi loomulikult ) hästi elada , ja ei lepi selle elukvaliteediga,mis mulle teatud ringkondade poolt peale surutakse ?
Jah, see Rõngu eksperiment.....ainuüksi see muldonnis müttamise mõte võtab mul igasuguse huvi taolisi eksperimente reaalselt läbielada....seega ma rääkisin ja räägin ainult isiklikust seisukohast.
Luua, jah see oleks ilus...mina isiklikult ei arva, et inimene ei taha luua...pigem on viimane nii ära aetud, et loomise mõte isegi enam ei teki, ei ole tal selleks ei energiat ega ka vabu vahendeid ja seda eriti linnlastel.



Sponsored content



Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele