Para-Antsud


Join the forum, it's quick and easy

Para-Antsud
Para-Antsud
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Para-Antsud

Foorum


You are not connected. Please login or register

Kasulikud hingamisharjutused

2 posters

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1Kasulikud hingamisharjutused Empty Kasulikud hingamisharjutused Kolm 1 Veeb 2012 - 20:01

Pi

Pi
Õpipoiss

Istu mugavalt, mõlemad jalad vastu maad, või lamage põrandal (mitte voodil). Sule silmad ja asteta mõlemad käed mõlemale poole naba. Lõõgastu.
Pane keeleots kahe esihamba taha pehme naha vastu ja hoia seda seal kuni harjutuse lõpuni.
Hinga viieni lugedes aeglaselt sisse. Tunne, kuidas õhk täidab kopsude ülemise kolmandiku, seejärel keskosa ning lõpuks voolab alumisse kolmandikku. Seepeale peaks olema ka kõht paisunud ning sõrmede vahel olema suurem vahe.
Hoia hinge kinni, lugedes viieni, ja seejärel hinga välja rahulikult lugedes viieni. Tunne, kuidas sinu kopsud kokku surutakse, kõht kahaneb ning sõrmed liiguvad üksteisele lähemale.
Hinga järjest viieni lugedes siise, hoia hinge kinni viieni lugedes ja hinga välja viieni lugedes. Niimoodi kaheksa korda ning lõdvestu.

Seda harjutust on soovitav teha korra päevas ennetava meetodina. Seda hingamist praktiseerides paraneb üldine energiatase, immuunsüsteem tugevneb ning seedimine töötab tõhusamalt. Samuti loob see harjutus kehas hapniku ja süsihappegaasi vahelise tasakaalu. Aitab stressi ja väsimuse vastu, leevendab peavalu ja külmetushaiguste vaevusi.

*****

Istu toolil jalad maas ja selg sirge ning tee kindlaks, et su hingamine on vaba.

Hinga sügavalt sisse ning alusta sisse ja välja hingamist nagu tavaliselt, kuid ilma igasugu pausita sisse-ja väljahingamise vahel. Väljahingamine on täielikult lõdvestatud, kuid mitte sügavam kui normaalselt. Nõnda hingates loe neljani. Viies hingetõmme tee nii sügav kui võimalik, kuid siiski pausita, ning kanna hoolt selle eest, et väljahingamine oleks lõdvestatud. Siis tee veel neli seotud hingetõmmet nagu enne ja üks sügav hingetõmme. Jätka, kuni oled teinud kokku 20 seotud hingetõmmet.(kokku 4x) Lõpeta harjutus ja tule tagasi normaalse hingamise juurde, istu mõni hetk paigal, enne kui naased igapäeva toimetuste juurde.

Sel harjutusel on kehale rahustav mõju. See muudab mõtted ja emotsioonid rahulikumaks.


Allikas: tasakaalukeskus.ee

2Kasulikud hingamisharjutused Empty Re: Kasulikud hingamisharjutused Teis 7 Veeb 2012 - 16:08

Magnia

Magnia
Administraator

Pi kirjutas:Istu mugavalt, mõlemad jalad vastu maad, või lamage põrandal (mitte voodil). Sule silmad ja asteta mõlemad käed mõlemale poole naba. Lõõgastu.
Pane keeleots kahe esihamba taha pehme naha vastu ja hoia seda seal kuni harjutuse lõpuni.
Selles harjutuses on tähtis, et selgroog oleks sirge. Miks on keeleots kahe esihamba taga(?) spe sulgub energiaring kehas, pikemaajalisel sellisel keele hoidmisel tekib suhu hapukas maitse ja süljeeritus ( patarei metallosale keele asetamise maitse/elekter).
Tunned kuidas ja kuhu energia hakkab voolama. Kasulik on sülje valgumine keele kõrvale tagaosas olevaile näärmetele, mis on kehale hea/tervendav.

Pi kirjutas:
Hinga viieni lugedes aeglaselt sisse. Tunne, kuidas õhk täidab kopsude ülemise kolmandiku, seejärel keskosa ning lõpuks voolab alumisse kolmandikku. Seepeale peaks olema ka kõht paisunud ning sõrmede vahel olema suurem vahe.
Hoia hinge kinni, lugedes viieni, ja seejärel hinga välja rahulikult lugedes viieni. Tunne, kuidas sinu kopsud kokku surutakse, kõht kahaneb ning sõrmed liiguvad üksteisele lähemale.
Hinga järjest viieni lugedes siise, hoia hinge kinni viieni lugedes ja hinga välja viieni lugedes. Niimoodi kaheksa korda ning lõdvestu.

Seda harjutust on soovitav teha korra päevas ennetava meetodina. Seda hingamist praktiseerides paraneb üldine energiatase, immuunsüsteem tugevneb ning seedimine töötab tõhusamalt. Samuti loob see harjutus kehas hapniku ja süsihappegaasi vahelise tasakaalu. Aitab stressi ja väsimuse vastu, leevendab peavalu ja külmetushaiguste vaevusi.

Tegelikult on kõigi tasemete, ülemine, keskmine ja alumine, avamine läbi hingamise erinevate tulemustega. Keskmine tase avab maagiaportaali ja selle avamisel tagasiteed enam ei ole. Alustada hingamist ülalt alla noorel kuul..alt üles vanal kuul.
Seega eelpool antud harjutust on kergem teha peale tasemete avamise hingamist ja tundub, ei see ole täielik või on teadlikult korrigeeritud....




3Kasulikud hingamisharjutused Empty Re: Kasulikud hingamisharjutused Kolm 15 Veeb 2012 - 11:44

Pi

Pi
Õpipoiss

Autor: Kertti Viru

Ühel õhtupoolikul läksin kohtumisele Darshan Zenithiga. Ausalt öeldes ei teadnudki ma täpselt, kellega tegu. Kodulehelt saadud info kohaselt on ta vaimustava spirituaalsete ja šamanistlike meetodite meister, kes elab ja töötab Hawaiil, imelisel Maui saarel. Veel oli tema tiitliteks üles loetud õpetaja, tervendaja, imepärane kunstnik/elukunstnik, valgustaja. Teadsin ka, et ta on välja töötanud energeetilise hingamismeetodi. Ühesõnaga, mul oli olemas kogu info nii vaimustumiseks kui ka skeptilisuseks.

Otsustasin aga olla neutraalne ja enne mitte midagi oletada, kui kogemus olemas. Meie esmane kohtumine toimus hubases kohvikus, kus mind ootasid Darshan, eatusse ikka jõudnud härrasmees, ja tema vastuvõtja Lea-Maarja. Minu esimene küsimus oli: „Who are you?“- nii kitsalt kui laialt seda võtta saab. Darshan ei lasknud end aga heidutada ja juba esimestel minutitel olin saanud rikkamaks niimõnegi ülilihtsa, kuid samas geniaalse elutõe võrra. Ja äkki tundus kogu elu nii lihtne.

Pragmaatilise maarjamaalasena viisin teema loomulikult ka sellele, et kuidas saavad tingimusteta armastust jms lubada endale inimesed, kes vaevlevad võlakoorma ja tööpuuduse all. Siinkohal sain aga vastuseks, et kõik on kinni selles, kuidas sa seda endale serveerid. Sa võid endale olukorra veelgi hirmsamaks muuta või otsida lahendusi.

Hingamine

Kuna minu kitsukesse eelinfosse oli pidama jäänud ka sõna hingamine, siis pidasin üsna loomulikuks, et edasi räägime hingamisharjutustest, diafragmast ja muust analoogsest. Minu suureks üllatuseks peitub saladus aga sügavas sisse-välja hingetõmbes. Hingamine on energia ja iga hingetõmbega anname sellele energiale iseloomu. Kas see on raevu- või hoopis rahuloluenergia, on juba igaühe enda teha. Hingamisega saab suunata oma elu ainusoovitud rajale.

Hirm

Inimese suurim vaenlane on hirm. Hirm juba juhtunu kui ka alles eesootava ees. Kõik see mõjutab enesehinnangut ning pärsib ka muutuste võimalikkust.

Darshani üheks ülesandeks ongi anda inimestele tagasi eneseusk ning aidata neid üle saada kammitsevatest eelarvamustest jms, mis kõik on tekkinud hirmu laotud vundamendile. Seda kõike tehakse sügavate hindetõmmete abil.

Probleemid

Usun, et kõik on kuulnud väljendit – mõtle positiivselt. Kui me aga koguaeg positiivselt mõtleme, siis on see ju pettus. Pean silmas siinkohal seda, et mured ja probleemid surutakse alla, aga ära nad ju ometi ei kao. Siinkohal sain Darhanilt kinnituse, et mõttekõik on täiesti õige. Probleemidel tuleb haarata juurtest ja just sealt hakata ümberkorraldusi tegema. Inimesed jäävad kinni sellesse, mis juhtus ja püüavad seda parandada sama energiaga, millega probleem loodud sai. Kui mõistame, mis on probleemi aluseks, siis on hõlpsam leida ka lahendus.

Pole mõtet hakata muutma teisi enese kõrval, vaid püüda muuta ennast ja oma suhtumist teistesse. Väga tihti mässitakse end probleemi plahvatusliku osa analüüsimisse unustades lahendused.

Tingimusteta armastus

Oma kursustel õpetab Darshan inimesi tingimusteta armastama. Siinkohal ei ole jutt ainult armastusest kellegi vastu, vaid kõige sind ümbritseva vastu. Kõik need tehnikad on kokku kogutud erinevate meistrite ja õpetajate käest ning segatud Darshani elukogemusega.

Kuigi algselt võib tunduda teema vägagi lihtne, on vanameistri kogemusel just see tõkkeks saavutamaks tõelist heaolu.

Ilu

Kõik inimesed on kord olnud ilusad ja armsad lapsed. Aja möödudes sukeldume järjest rohkem sotsiaalsete tabude kaevu ning hakkame mõtlema sellele, kuidas me teistele paistame ning mida teised meist arvavad. Ainult aktsepteerides end sellisena nagu oleme, saame tunda end tõeliselt ilusana. Oluline on siinkohal just tunne, mitte lihtsalt ütlemine ja mõtlemine.

Oma välimuse, riietuse ja olekuga saadab inimene välja sõnumeid. Samasuguseid sõnumeid annavad edasi ka meid valitsevad tunded. Kui teenindaja kiirgab rahulolu ja armastust, annab ta seda edasi ka oma klientidele, kes väljuvad ilusalongist tõeliselt ilusatena, sest nad on muudetud ka sisemiselt ilusamaks. Enese aktsepteerimine ja armastamine just sellisena nagu oled, loob sisemise ilu ja see ilu on võimeline kiirgama ja end ümbritsevat mõjutama.

Kaardid ja sümbolid

On aeg minna Lea-Maarja pisikesse ja hubasesse salongi. Kui Darshan lubab mulle näidata postkaarte ja fotosid, ei oska ausalt öeldes ma jällegi midagi arvata. Kõik kummaline on taaskord lihtne. Nimelt tuleb osata näha metafoore ja neist aru saada. Selleks võib kasutada ka näiteks telefoniraamatut. Esita küsimus ja löö raamat suvalise ko hapealt lahti ning vaata, mida sulle öeldakse. Darshanil on siinkohal väljatöötatud omad kaardid, mis tegelikkuses ongi postkaardid.

Kuna mind vaevab kaelavalu, siis asume seda uurima. Darshan esitab küsimuse ja mina valin kaardi. Esmapilgul tundub pilt olevat tavaline postkaart, kuid üsna ruttu on selge, et sümboleid on seal küllaga ning just neid, mis antud olukorda lahti mõtestama vägagi hästi sobivad. Tahtmatult olen jõudnud oma kaelavalu põhjusteni ja selle taga pole midagi muud kui minu enda mõtted ja tunded. Selle asemel, et endale ebamugavas olukorras korrutada, et ma ei taha siin olla, oleks piisanud sügavast hingetõmbest ning tõdemusest, et saan omapärase kogemuse võrra rikkamaks.

Muuseas, pärast pisikest meditatsiooni ja massaaži, mille lahutamatuks osaks on sügav hingamine, on minu kaelavalu kadunud.

Selline massaaž ongi killuke Darshani poolt pakutavast. Samas, ega see hingamine just kerge olnudki, nimelt selgus, et ma ei oska lahtise suuga välja hingata. Darshan möönab, et midagi siin elus ei tule kiiresti – kõigeni tuleb jõuda samm-sammult.

Täpsemalt saab lugeda

www.hinga.pri.ee
telefon: 566 14 513
e-mail: leamaarja@gmail.com

Aloha Lei OÜ

Sponsored content



Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele