Para-Antsud


Join the forum, it's quick and easy

Para-Antsud
Para-Antsud
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Para-Antsud

Foorum


You are not connected. Please login or register

Rahva seas tuntuid nägijaid möödanikust

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1Rahva seas tuntuid nägijaid möödanikust Empty Rahva seas tuntuid nägijaid möödanikust Reede 27 Jan 2012 - 18:46

Tuletooja

Tuletooja

Tegin selle alateema siia kannustatuna soovist talletada kirjasõnasse inimesi, kes avalikkuse eest ehk teenimatult varjule jäänud, aga kelle juurde omal ajal rajad ei rohtunud.

Oma möödunud sajandi alguse esikümnedil sündinud vanaemade käest kuulsin sellistest inimestest

Kostivere Mari

Nagu nimigi ütleb, tegutsenud teadjanaine möödunud sajandi esimestel kümnenditel Kostiveres.
Olnud teine toona juba elatanud naine, kes kepp ühes ja samblatuust teises käes ringi liikus , ja rahvale tulevikku ennustas.

Minu vanaema, toona plikaohtu naine, kelle meheleminek veel kaugel ees oli, sai oma tulevase abikaasa ametiposti just nii teada, et Mari pistis nina samblasse ja rääkis, mis nägi.
Ja võimed olnud naisel ikka hämmastavad.

Juba minu vaarema käinud Mari juures ja eks tema siis oma lapsegi sujuvalt sama ennustaja juurde juhatanud.

Toona vaaremaga kaasas olnud sõbranna mure teadnud teadjanaine ära, olgugi , et vaarema sellest midagi ei teadnud.
Vaarema küsimise peale : "Sa mulle ei rääkinudki ?! " põrutanud Mari : " Ei tea, mis heapärast ta Sulle sellest rääkima pidi?! "

Igatahes oli Kostivere_mari naine, kes raha oma teenuste eest ei küsinud ja leppis sellega ,mis hädalised tõid. Rahva seas liikunud legend ( nagu vist paljude teistegi selle aja ennustajate kohta) , et perenaine, kes algselt munakorviga MAri juurde suundunud , mõelnud poolel teel ümber, ja susanud korvi kuskile põõsa alla, mõeldes, et ülejäänust mandist saab ennustajale küll ja veel.
Oma visiidi lõpetanud, suundunud ukse poole , saatjaks Mari sõnad : " Sellest munakorvist, mis Sa põõsa alla peitsid, oled ise ka ilma. "

Peidiku juurde jõudnud pereniane avastanudki, et Mari rääkis tõtt. Korvis olnud maod.

Teine vanaema teadis rääkida

Keila Nõisast

Nime oli nähtavasti vanaema unustanud, või ei kutsutudki seda naist rahvasuus teisiti, aga jah, selle naise juurde läks ka minu teine vanaema enne abiellumist .
Olnud teine vanamemale mitte ainult mineviku , vaid ka eelseisva tuleviku kuni surmatunnini lahti seletanud ja ainult ühe asjaga pani mööda. Teist korda vanaema ei abiellunud, vaatas küll teine mehe matustel otsiva pilguga ringi, sest just seal pidi ta oma tulevast nägema.

Keila nõia kohta räägitud ka tavainimese jaoks imelugusid, et kord saatnud ta ukse taha tulnud naise minema, palumata tal uksest sisse astuda. Ütelnud ainult: "Mul ei ole Teiel midagi rääkida "
Samal päeval jäi tagasi saadetud kunde linnas trammi alla.

----

Niih, edasi on kõigil vaba voli rääkida oma kogemusi, lähedaste mälestusi. Smile

Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele